Правильний догляд за дитячим взуттям - запорука того, що черевички, чобітки або туфлі якомога довше матимуть презентабельний вигляд і будуть доставляти естетичну насолоду як своєму маленькому власнику, так і його батькам.
Ми розповімо Вам про основи догляду в залежності від матеріалів, з яких зроблено взуття.
Шкіра
Наносiть крем спеціальною щіткою або губкою.
Щоб видалити плями від води, змастіть взуття вазеліном і залиште на ніч. Вранці зніміть залишки вазеліну і натріть до блиску.
Якщо змажете взуття касторовою олією або риб'ячим жиром, то підвищите водовiдштовхуючi властивості шкіряного взуття. Крім того, таким чином шкiра стане набагато м'якше.
Мало хто знає, як доглядати за білою шкірою. А все дуже просто: Вам на допоможе півсклянки молока і один збитий яєчний білок.
Нубук
Перше, що потрібно зробити з новим взуттям з нубуку, - просочити його спеціальним засобом. Просочення підвищить водовідштовхувальний ефект взуття. Проведіть обробку тричі (обов'язково дотримуйтесь інструкції). Кожен попередній шар повинен як слід просочитись. Цю обробку потрібно буде повторити, якщо на вулиці зачастили дощі або лежить сніг.
Що стосується щоденного догляду, пам'ятайте: нубук потрібно чистити сухим. Очистіть щіткою пил з поверхні взуття. Потім вологою ганчірочкою видаліть сліди бруду з підошви. Потім нанесіть в один шар спеціальне просочення.
Прати і мити взуття не можна - нубук швидко втратить вигляд. Відновити зношену поверхню можна, якщо потримати взуття над струменем пари, а потім розчесати ворс.
Не треба застосовувати взуттєві крема, не призначені для нубуку.
Замша
Використовуйте засоби, призначені для замшевого взуття, і ніякі інші! До речі, звичайною щіткою теж не
слід чистити взуття із замші, правильніше буде придбати спеціально призначену для цього матеріалу.
Насправді замша не так примхлива, як про це говорять. За допомогою спеціальних засобів, а також народних рецептiв замшу легко привести до ладу, головне робити це регулярно і відразу ж після забруднення:
- підняти ворс допоможе струмінь пара з киплячого чайника;
- сильно забруднену поверхню допоможе врятувати тепла мильна вода, куди потрібно додати нашатирний спирт або оцет (спирту в співвідношенні 1: 5, оцту - 1 ч.л. на 1 л. води). Після обробки протерти ганчіркою, змоченою в холодній воді, потім відполірувати оксамитом і потримати над парою, щоб підняти ворс;
- оновити замшу можна, якщо приготувати водно-спиртовий розчин (1: 1) і протерти ватним тампоном, змоченим в цьому розчині;
- якщо на замші масляна пляма, присипте її тальком, а через кілька годин видаліть щіткою;
- чорну замшу можна оновити копіркою, а коричневу - кавовою гущею;
Лаковане дитяче взуття
Для лакованого взуття також існують спеціальні засоби, але тут не все так категорично, як у випадку з нубуком і замшею - цілком допустимо обійтися і тим, що є під рукою.
Після прогулянки взуття протирають вологою ганчіркою. Після просушування лаковану поверхню добре змастити тонким шаром рослинного масла і відполірувати.
Цікаво, що лак любить молоко - воно і живить, і зволожує, тому час від часу робіть туфелькам легкий молочний «масаж», потім витирайте досуха.
Не використовуйте щітки і крема для нелакованого взуття, а також не тисніть сильно на поверхню, коли протираєте взуття.
Не носіть лаковані туфлі або черевики в дощ або сніг - лак потьмяніє і потріскається. Не носіть їх занадто часто, а тільки «на вихід» - лакована шкіра не дихає.
Як правильно зберігати дитяче взуття?
Не залишайте взуття брудним після прогулянки - відразу ж мийте і чистіть його, і тримайте в провітрюваних шафах або поличках. Кожна пара повинна зберігатися в своїй індивідуальній коробці (бажано не з пластика).
Лаковане взуття складають таким чином, щоб одна пара не торкалася до іншої.
Не просушуйте взуття на батареї або у обігрівальних приладів - використовуйте спеціальні пристосування для сушіння або ж дозвольте взуттю висохнути природним шляхом (якщо наб'єте всередину газетні листи, волога піде швидше).