Меню

0800 300 188

с 10:00 до 18:00
0800 300 188

Правила вибору

Правила выбора детской обувиПрийшовши в магазин дитячого взуття, перед стелажами, що представляють повний асортимент на всі чотири сезони, мама часом може розгубитись. Ще б пак: обрати ту саму пару, яка буде ідеальним поєднанням якості і комфорту для дитячих ніжок, та ще й не надто обтяжить сімейний бюджет - завдання не з легких.

Ми розповімо Вам, на які основні моменти слід звернути увагу при покупці дитячого взуття, і, можливо, полегшимо Вам проблему вибору.

Розмір


Розумнiше за все купувати взуття з запасом до півтора сантиметра, причому, купуючи зимове взуття, враховуйте, чи будете Ви надягати під неї малюкові додаткові шкарпетки. Фізіологічний запас забезпечить відчуття комфорту: слабкі дитячі суглобові зв'язки досить добре зафіксуються, нога не буде «бовтатися» і ковзати усередині черевика. Правильно обраний розмір забезпечить дитину від травм, розтягувань і вивихів.

Мова йде не тільки про довжину устілки, а й про її ширину. Ніжка не повинна відчувати тісноту, але в той же час п`ятка повинна бути зафіксована. Якщо розмір буде відповідним по довжині, але затісний в ділянці носка - це невдалий варіант: носіння такого взуття загрожує затрудненню кровообігу і деформацією суглобів. Якщо взуття буде занадто широке – це загрожує неправильному розподiлу м'язового навантаження.

Підйом


Кожна ніжка індивідуальна. Ширина ноги, довжина стопи, пальців. І звичайно, підйом - перехід ступні в її верхній частині до гомілки. Підйом може бути низьким або високим. Обов'язково зверніть увагу на те, як сидить пара в підйомі, чи не стискає малюкові ніжку або навпаки, чи немає занадто великого зазору.

Матеріал


Натуральність і ще раз натуральність - ось ключовий момент у виборі матеріалу. Натуральна шкіра, замша, нубук - це найбільш підходящі матеріали. Вони «дихають», забезпечують необхідну циркуляцію повітря і допомагають випаровуватися волозі.

Підошва


Тут в правилах у нас три складові. Отже, підошва повинна бути:

- гнучкою;

- рельєфною;

- не слизькою;

При ходьбі людина перекочується з п'яти на носок, допомагають їй в цьому амортизаційні властивості підошви. Гнучкість тут відіграє основну роль. Зігніть модель в підошві - якщо у Вас це вийде, то тест пройден. Якщо ж підошва жорстка і згинається насилу, носок черевичка або чобiтка повинен бути з видимим підйомом вгору (щоб не перешкоджати перекату).

Задник


Ідеальний задник - закритий, жорсткий (потрiбно, щоб Вам було дуже складно зігнути його, навіть якщо докладете зусиль), цілісний (без швів, з цільного матеріалу). П'ятка в такому заднику добре зафіксована і не буде вивертатися в сторони.

Пощупайте задник зсередини - він повинен бути забезпечений невеликою м'якою подушечкою, це збережить ніжні ніжки від натирання і взагалі зробить процес носіння більш комфортним.

Каблук


Якщо порівняти підошву з боку п'ятки і носка, то в задній частині вона повинна бути вище, проте не більше ніж на 7-10 мм. сантиметра. Вище - вже небезпечно для розвитку дитячої ніжки і хребта, навантаження на який може бути неправильно розподілено.

Маленькі дівчатка, звичайно ж, люблять приміряти мамині взуття на шпiльці або високій танкетці. Багато виробників взуття випускають дитячі моделі, що наслідують дорослим - на танкетці і занадто високих для дитячого взуття підборах. Намагайтеся обходити такі моделі стороною. Всьому свій час.

Носова частина


Носок має бути круглим, просторим, щоб не стискати пальці, і досить міцним. Не обирайте взуття з гострим носком, віддавайте перевагу взуттю з круглим носком – адже тiльки така форма сприяє природному положенню пальців і оберігає їх від деформації.

Супінатор


Це обов'язкова частина внутрішнього устрою взуття. Являє собою невелику подушечку, розташовану з внутрішньої сторони стопи приблизно в середній її частині. Супінатору відводиться важлива роль у розвитку ніжки - він формує правильний звід стопи, оберігаючи таким чином її від виникнення плоскостопості. Слідкуйте, щоб супінатор був на своєму місці, інакше його наявність немає ніякого сенсу.

Зовнішній вигляд


Зараз, коли Ви перевірили взуття на необхідні анатомічні властивості, час потішити своє естетичне почуття. Взуття повинне Вам подобатись: від носка до п`ятки, кожною заклепкою і бантиком на липучці, адже це так природно. Вона повинна бути легкою. Її колір і фасон повинен подобатись дитині.

Якщо Ваша дитина в кінці примірки каже: «Матусю, можно я піду відразу в цих черевичках?» - Будьте впевнені, Ви обрали ту саму пару.